Ministr vnitra Chovanec chce ústavně zakotvit právo občanů na použití střelné zbraně při „zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti“ ČR. Možnosti bezpečnostních složek, jak čelit teroristickým útokům, jsou prý omezené, a tak bychom v tom měli vsadit i na majitele legálně držených zbraní.
Jak vidno, je ministr romantik a v mládí strávil fůru času sledováním kovbojek. Chlapi v zaprášeném městečku nosí kolty proklatě nízko a zvláště kolem lítacích dveří místního baru si musíte dávat pozor na zbloudilou kulku. Hemží se to tu lotry přivandrovalými bůhví odkud a na udržení pořádku místní šerif sám nestačí. Naštěstí se sem přichomýtne hrdina v šátku a s bleděmodrýma očima, který padouchovi mířícímu na šerifa zezadu ustřelí včas hlavu.
Ze spaghetti westernu se nyní vraťme do reality. K dosud nejhoršímu masakru v dějinách Česka došlo v únoru 2015 v Uherském Brodě. Ctihodný místní občan při něm dvěma legálně drženými zbraněmi postřílel v restauraci osm lidí; dle sousedů byl psychicky labilní, to však na odebrání zbrojního průkazu nestačí…
V případě zavedení ústavního práva na nošení zbraně se pouze zvýší riziko, že občan, který má nervy v kýblu, po hádce s pokladní supermarketu vytáhne bouchačku a začne pálit. Snad bude poblíž jiný majitel zbrojního průkazu, jenž ho v rámci služby vlasti zneškodní. Když tu nemáme islámské teroristy, vyrobíme si své vlastní, že, ministře Chovanče?
Deník Metro, 11. 1. 2017
Napsat komentář