Novinky

 

Daneš na pařížské Noci literatury

V sobotu 27. května, představil Martin Daneš v Paříži – v rámci pásma Noc literatury (Nuit de la littérature) – svůj francouzský překlad románu Karla Poláčka Bylo nás pět.

Autorka blogu Paříž pro pokročilé akci navštívila a napsala o ní krátký příspěvek.


Francouzský překlad Bylo nás pět na světě

Po románu Muži v ofsajdu (Non Lieu, Paříž 2013) vydává Martin Daneš další překlad Karla Poláčka do francouzštiny. Autorův nejslavnější román Bylo nás pět vychází v dubnu 2017 pod názvem Nous étions cinq v pařížském nakladatelství La Différence. Podotkněme, že nejde jen o druhý překlad Danešův, ale i o historicky druhý překlad Poláčkova díla do francouzštiny.

Prezentace knihy proběhne ve středu 26. 5. 2017 v 19h30 v Českém centru v Paříži, 18 rue Bonaparte.


Vyšla desátá kniha Martina Daneše

Knižní soubor novinových sloupků Martina Daneše nazvaný Z deníku pařížského recepčního vyšel v nakladatelství Petr Štengl. Na stránkách nakladatelství si knihu můžete objednat už teď.

Recenze zveřejněná na webovém portálu Vaše literatura.

Rozhovor o nové knize pro deník Metro.

Rozhovor s Martinem Danešem  na radiu Plus.

Úryvek z nakladatelské anotace:

Kulaté desítky vydaných knih (z toho devíti v češtině) dosáhl tímhle titulem novinář a spisovatel doširoka rozkročený mezi Prahu a Paříž. Ve výběru ze sloupků původně otištěných deníkem Metro se domácí témata střídají s těmi zahraničními. Autor je pojímá s humorným nadhledem, třebaže jejich náměty jsou spíše vážné. Díky nadsázce občas dospěje k nečekanému závěru; například ve sloupku poprvé zveřejněném v listopadu 2009 píše o rozladěnosti Britů nad předpisy vnucovanými jim z Bruselu, načež věštecky naznačí perspektivu brexitu odhlasovaného referendem přesně o sedm let později…

Nejnovější články

1909, 2017

Rozvod po česku

Kdybychom hledali oblast, v níž jsme inspirací světu, možná bychom jednu takovou našli. Řada odborníků nás považuje za absolutní špičku přes rozvody – ne manželské, nýbrž ty politické! Třebas holandsky mluvící […]

509, 2017

Všech médií král

Spolu s technologickým vývojem se v posledních letech média mění a přeskupují s tak obrovským rachotem, že to zaznamenal každý včetně obyvatele té nejzapadlejší bretaňské vísky.
Jednou z prvních obětí se stal tisk. Trafik […]