Po prvních krůčcích na Twitteru docházím k závěru, že mi tady pšenka nepokvete. Jak vměstnat sdělení, které by mělo hlavu a patu a pokud možno i vtip, do pouhých 140 znaků? Zdejší sloupek jich má desetkrát tolik, a přece s ním mívám podobný problém. Můj čerstvě dokončený text nejednou přesáhne předepsaný limit 1450 znaků a já v něm pak musím hledat slova či pasáže, jejichž vyškrtnutnutím se nezhroutí celá stavba; že i po zkrácení zůstal můj sloupek příliš dlouhý, mi na dálku vzkáže editor Metra zatažením všech odstavců…

V případě, že bych měl hledat inspiraci u nějakého twitterového mága, přicházel by v úvahu Donald Trump se svými 24 miliony followerů. Nový americký prezident nevěří médiím, jež považuje za zaujatá, a k národu tak raději hovoří přímo prostřednictvím tweetů. Denně jich vyprodukuje hezkou řádku, a dokonce i v neděli!

V jednom tweetu z minulého pátku třeba napsal: Musíme udržet zlo za našimi hranicemi! Krátké a úderné. Anebo tohle pondělí: Všecky negativní průzkumy jsou zfalšované, jako byly ty předvolební od CNN, ABC a NBC. Sorry, lidi chtějí bezpečnou hranici a tvrdé kontroly. Pokud snad nežertoval, sděluje nám tu pan Trump, že a/ všechny pro něho nepříznivé průzkumy jsou zfalšované; b/ pouze průzkumy, z nichž vychází dobře, mohou být autentické. Za čtyři hodiny získal tenhle kameňák 75 tisíc lajků.

Jasně, mám smůlu: nejsem americký prezident, abych zabodoval na Twitteru s kdejakou blbinou.

Deník Metro, 8. 2. 2017