Tak nám zakládají novou stranu, paní Müllerová. Vlastně hnutí, jenže to máte fuk – není mezi tím žádnej rozdíl. V kampani na nás chrlí sliby, a sotva si je zvolíme, dělají pravej opak. Oni to mají už v tom svým DNA. Jedno takový hnutí mělo heslo Strany jsou pro straníky, Občanské fórum je tu pro všechny. Přesně tak se ta parta jmenovala. A Mikuláš Minář – to je ten chlápek, co zakládá nový hnutí – to chce dělat stejně a založit hnutí pro všecky.

Vy chcete vědět proč, paní Müllerová? Na to je snadná odpověď. Minář je ten, co pořádal v Praze demonstrace proti Babišovi. Milion chvilek pro demokracii si říkali. Já nevím, proč milion, nejspíš proto, že je to hezky kulatý číslo a zní líp než deset tisíc… Takže Minář z letenský tribuny shlížel na ty mraky lidí dole a připadal si jako Husák, vlastně jako Havel… Je fakt, že se na Letnou chodilo mávat napřed prvnímu a pak tomu druhýmu… Na toho prvního se chodilo povinně… A Minář si říká: Bylo by hustý, kdyby mi všichni, kdo si mě přišli poslechnout na Letnou, hodili u voleb svůj hlas.

Ptáte se na program? Vy máte dneska otázek, paní Müllerová. Prosím vás, jakej program? Na programu houby záleží. Důležitý je nějak vypadat a umět mluvit, ne jako ti politici, co jim člověk sotva rozumí, ale normálně, jako vy nebo já. A přesně tak se to chystá dělat ten Minář.

Však vám od začátku říkám, že je to nebezpečnej chlápek a být politik, dám si na něho setsakramentskýho majzla.

Deník Metro, 30. 9. 2020