credit@elishka

Být mužem není dnes žádná legrace. Sandrine Rousseau, francouzská „zelená“ poslankyně, nedávno odsoudila oblíbenou letní zábavu, jíž je zahradní grilování, jako chlapskou; zde je nutno zdůraznit, že slovo chlapský (mužný) vnímají současné západní elity negativně. Proč je grilování nechutně chlapské, poslankyně nevysvětlila. Možná že se jí hnusí hlavně anglický termín barbecue, jejž užívá francouzština; barbe totiž znamená plnovous a význam slova cue (respektive queue) si vám ani netroufnu prozradit.

Čeští zástupci (ex)silnějšího pohlaví, pokud chcete jít s dobou, zapomeňte jednou provždy na sexistické narážky, jimiž jste bývali pověstní. Vymažte ze svého slovníku hlášky degradující ženu na předmět vašich nízkých choutek, protože v případě, že byste se nezměnili, může na vás kdykoli dopadnout kladivo MeToo.

Tohle ale už dnes, muži, nestačí; přišel čas na přehodnocení tvého zevnějšku! V době, kdy se společenským ideálem stal unisex čili pohlavní nevyhraněnost, bys neměl vyhlížet příliš mužně. Plnovous je ještě v normě, ochlupení na těle už ne. Jsi-li chlupatý a chodíš-li do bazénu nebo někam, kde se obnažuješ na veřejnosti, nech se inspirovat stříháním beranů.

Ptáte se, má-li muž roku 2022 nějakou možnost naplnění, za niž by mu nehrozil společenský odsudek? Otázka je oprávněná a já vám na ni milerád odpovím: dnešní muž smí otěhotnět, což je výsada, o které si v minulosti mohl nechat jen zdát. Milí bývalí muži, máte radost?

Deník Metro 6. 9. 2022