Připomíná ten pán trochu primáře gynekologie Škrétu z Kunderova románu Valčík na rozloučenou, muže léčícího neplodné ženy zkumavkou s vlastním semenem. Americký finančník a miliardář Jeffrey Epstein se nedávno přiznal, že vysokým počtem pohlavních styků chtěl šířit světem své DNA. Tady naše paralela končí.

Na rozdíl od primáře Škréty je Epstein žijícím člověkem, který byl před měsícem zatčen a obviněn ze zneužívání nezletilých. Tento vynalézavý podnikatel před časem objevil „díru na trhu“ a vybudoval si úspěšný byznys na prodeji nezletilých dívek ze sociálně slabších rodin prominentním samcům. Sám se aktivně účastnil hrátek, jež se odehrávaly na mnoha místech světa, na jeho soukromém karibském Ostrově hříchu i na palubě letadla přezdívaného Lolita Express.

Epstein si vedl černou knihu svých klientů, jejímž cílem bylo předejít hrozbě trestního stíhání. Mezi jeho „přátele“ se řadili i prezident Trump, exprezident Clinton nebo princ Andrew, vévoda z Yorku.

Před pár týdny kvůli němu podal demisi americký ministr práce Alexander Acosta. Ten po prvním Epsteinově obvinění z roku 2008, kdy mu za zneužívání nezletilých hrozilo čtyřicet let vězení, z pozice floridského generálního prokurátora jeho proces překvalifikoval; výsledkem byl roční trest, během něhož směl Epstein volně opouštět věznici.

Epsteinův výnosný byznys pokračoval… V současnosti se chystá nový proces, jenž ruší spánek nejednomu vlivnému milovníkovi lolitek.

Deník Metro, 07. 8. 2019