Už jsme měli jaro a pak se k nám vrátila zima. Počasí si dělá, co chce. A kdyby jen počasí! Například Rusové mají v životě mnohem víc jistot než my. Jednou z nich je, že se jejich prezident jmenuje Vladimír Putin.

Krom toho, že je Putin velký státník, je i velký sportovec a vůbec se mu daří všecko, na co sáhne. Kdybyste se vy potopili na mořské dno, myslíte si, že byste tam natrefili na řeckou amfóru? Těžko. Vidíte, a Putin ano! Borec Putin nevede jen lidi, ale i ptáky: jako pilot motorového kluzáku převedl vzácné jeřáby bílé do jejich nových zimovišť v jižním Uzbekistánu.

Ti, kdo tvrdí, že je Putin diktátor, si nevidí na špičku nosu. V Rusku jsou demokratické volby, jichž se účastní více kandidátů vyjma zločinců typu Navalného. Putin je nechá v televizi vzájemně si vjíždět do vlasů a – tak jako náš prezident – je povýšen nad ten mumraj a sám žádnou kampaň nedělá. Jak vidno, nedělat kampaň se vyplácí: v nedělních volbách byl Putin počtvrté zvolen ruským prezidentem takřka 77 procenty hlasů! Po oznámení prvních výsledků na novinářův dotaz skromně odtušil: „Co se týče premiéra a vlády…, začal jsem o tom přemýšlet až dnes, protože bylo nutné počkat na volební výsledky.“ Kandidát Putin byl nejspíš jediný člověk na téhle planetě, který měl o svém vítězství pochybnost.

I ve volební místnosti pak ruští voliči dobře nakoupili. K mání třeba byla slepičí vejce za dva ruble kus. Nekup to! Na krabičce stálo: Vejce od Putina.

Deník Metro, 21. 3. 2018