Přátelé, pozor na selfíčka – jejich pořizování skrývá netušené nástrahy! Jeden bojovník Islámského státu se nedávno vyfotil v plné polní a snímek vystavil na internetu; den nato jeho dům smetlo pár bomb z povrchu zemského. „Chlapci pročesávali sociální sítě a narazili tam na tohohle blbce,“ okomentoval suše tu epizodu generál amerického letectva.
Já vím, řeknete si teď asi: Nejsem žádný(-á) terorist(k)a a FBI i Pentagonu jsem šuma fuk. Něco podobného si však říkal i Zdeněk Škromach pořádající hotové selfíe-orgie. Jeho selfíčko s prezidenty Zemanem (po jeho boku) a Masarykem (v pozadí na obraze) se na síti stalo hitem a u autora posílilo naději, že za pár let vstoupí do dějin pod názvem Tři prezidenti. Pak ho zachytily televizní kamery, jak si dělá selfie v zástupu šinoucím se na pietní shromáždění v Osvětimi… Vypukl poprask a sen o Zdeňkovi na Hradě je v háji (jemu to tedy nejspíš ještě nedošlo, což na uvedeném faktu nic nemění).
Vážně, ten, kdo nepoužívá hlavu k myšlení, nechť se pořizování selfie vyvaruje! Dva mladí Rumuni si chtěli jedno takové pořídit ze střechy vlaku, na elektrifikované trati; proud o napětí 25 tisíc voltů je rázem proměnil v topinky.
Možná tu ze mě hovoří závist. Vinou starého mobilu se nemám čím vyblejsknout (a než si aparát půjčovat je už jednodušší kohosi poprosit, aby stiskl spoušť on sám), pročež nemůžu chápat tu selfie-poetiku. Džihádista bezdomovec, senátor Škromach i zaměstnanci rumunských drah by mohli vyprávět…
Deník Metro, 10. 6. 2015
Napsat komentář